Wycena mieszkań Warszawa

Wycena mieszkań Warszawa

Wycena mieszkania może być wykonywana z różnych powodów - sprzedaży, podziału majątku czy w celach podatkowych. Zajmują się nią jedynie profesjonalni rzeczoznawcy majątkowi, wpisani do Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych, a więc posiadający niezbędną wiedzę i znajomość lokalnego rynku nieruchomości, a także specjalne uprawnienia, nadane im przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii.

Nazywam się Szymon Barcicki i prowadzę firmę Wycena123.pl, która zajmuje się wyceną nieruchomości oraz analizami rynkowymi na terenie Warszawy i okolicznych powiatów: pruszkowskiego, grodziskiego oraz warszawskiego zachodniego. Specjalizuję się w wycenie mieszkań na potrzeby kupna i sprzedaży, zabezpieczenia wierzytelności, rozstrzygania sporów sądowych, a także do celów finansowo-skarbowych.

Wycena mieszkania - co to takiego?

Wycena mieszkania to usługa wykonywana przez rzeczoznawcę majątkowego i polegająca na stworzeniu operatu szacunkowego, a więc dokumentu o określonej strukturze, formie i treści. Jest potrzebna w sytuacjach, w których wartość mieszkania stanowi punkt wyjścia do dalszych działań i istnieje konieczność jej urzędowego potwierdzenia. Oficjalna forma wyceny mieszkań znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku udzielania kredytu hipotecznego, w sprawach rozstrzyganych sądowo i związanych głównie z przyznaniem spadku czy podziałem majątku, a także wtedy, gdy istnieje konieczność przedstawienia operatu szacunkowego organom podatkowym.

Wycena mieszkania Warszawa - od czego zależy i jak się ją sporządza?

Wycena mieszkania i określenie jego wartości zależy od cech jakie mieszkanie posiada (np. lokalizacja, standard wykończenia, powierzchnia użytkowa, usytuowanie na kondygnacji). Przepisy prawne jasno definiują sposób, w jaki rzeczoznawca powinien postępować przy wycenie nieruchomości. Efektem procesu wyceny mieszkania jest operat szacunkowy, będący dokumentem urzędowym, określającym wartość danej nieruchomości. Ma on formę pisemną, zawiera szczegółowe wyliczenia, opis mieszkania oraz dokumentację fotograficzną. Treść operatu uwzględnia także podstawy prawne oraz wszelkie rozwiązania zastosowane przy wycenie.

Najważniejsze elementy składowe operatu szacunkowego:
 • rodzaj nieruchomości i zakres wyceny,
 • cel sporządzenia dokumentu,
 • źródła informacji o nieruchomości,
 • podstawa formalna,
 • opis stanu technicznego nieruchomości,
 • przeznaczenie nieruchomości,
 • analiza rynku nieruchomości,
 • zastosowana metoda wyceny oraz techniki szacowania.
Czynniki, które mogą wpłynąć na wycenę mieszkania:
 • rodzaj nieruchomości - mieszkanie nowe czy wtórne,
 • powierzchnia użytkowa,
 • standard wykończenia,
 • stan techniczny mieszkania,
 • lokalizacja,
 • popyt i podaż na rynku nieruchomości,
 • ewentualne obciążenia mieszkania, np. służebności osobistą,
 • perspektywy zagospodarowania przestrzennego otoczenia.

Znaczenie tych czynników szybko się zmienia, dlatego wycena mieszkania przeprowadzana kilka lat temu może okazać się nieaktualna.

Operaty sporządzane w Wycena123.pl są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa oraz etyką zawodową. Zapewniamy wysoki poziom merytoryczny oraz uczciwą ocenę wartości rynkowej analizowanej nieruchomości.

Wycena mieszkań Warszawa - jak wyglądają poszczególne etapy procesu wyceny?

Pierwszym etapem jest kontakt mailowy lub telefoniczny. Ważne jest w nim określenie, w jakim celu wycena mieszkania ma być sporządzona, oraz wskazanie innych, charakteryzujących wykonanie usługi warunków tj.: terminu realizacji czy ceny usługi.

Następnie prosimy o przekazanie niezbędnej dokumentacji. W zależności od sytuacji mogą to być: numer księgi wieczystej, akt notarialny zakupu, rzut lokalu czy zaświadczenie z spółdzielni, umożliwiający określenie lokalizacji mieszkania oraz jego powierzchni. Wgląd do dokumentacji znacznie ułatwia pracę rzeczoznawcy i ma olbrzymi wpływ na jej ostateczną wycenę.

Kolejny etap to szczegółowe oględziny mieszkania, mające na celu sprawdzenie jego stanu technicznego oraz określenie standardu wykończenia. Warto podkreślić, że cena ofertowa może różnić się od wartości rynkowej, którą właściciel zażądałby w zamian za sprzedaż czy kupno swojej nieruchomości. Cały proces wyceny mieszkania trwa maksymalnie 3 dni od oględzin - wszystko zależy od stopnia skomplikowania sprawy. W Wycena123.pl szanujemy czas naszych klientów, dlatego w wyjątkowych przypadkach jesteśmy w stanie wykonać wycenę nawet w dniu oględzin mieszkania.

Gotową wycenę mieszkania wysyłamy mailem - w formacie PDF. Oryginalny dokument można odebrać osobiście w naszym biurze lub wysyłamy go drogą pocztową. Po sporządzeniu wyceny wyślemy również fakturę na wskazany przez Ciebie adres mailowy.

Ile kosztuje wycena mieszkania wraz z Wycena123.pl?

Cenę usługi warunkują następujące czynniki: cel sporządzenia wyceny, przedmiot wyceny oraz zakres prowadzonych prac. Wycena mieszkania w naszej firmie to koszt rzędu od 429 złotych w górę - o końcowej kwocie decyduje rzeczywisty nakład pracy, na który wpływ mają takie czynniki jak unikalność nieruchomości, liczba jej składników czy skomplikowanie sytuacji prawnej. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować wycena Twojego mieszkania.

Jaki jest cel opinii rzeczoznawcy majątkowego?

Rzeczoznawcy majątkowi znają się na rynku nieruchomości, przez co są na bieżąco z cenami, na które codziennie wpływ mają zmiany popytu i podaży. Sporządzają ekspertyzy, które mają na celu gruntowne przebadanie nieruchomości i przygotowanie pełnego obrazu stanu mieszkania.

Wycena mieszkania sporządzana jest w następujących celach:

 • zabezpieczenie wierzytelności (wycena do banku) - sporządzamy wyceny mieszkań, które są akceptowane we wszystkich bankach w Polsce,
 • ustalenie ceny określającej to, za ile kupić lub sprzedać nieruchomość,
 • podział majątku, spadek, zachowek itp. (wycena dla sądu),
 • cele podatkowe, amortyzacja itp. (wycena dla urzędu skarbowego).

Wspomniane powyżej cele to te, dla których wycena nieruchomości wykonywana jest najczęściej. W Wycena123.pl sporządzamy wyceny mieszkań dla wszystkich celów.

Wyceny mieszkań Warszawa - dlaczego warto?

Wynik opinii rzeczoznawcy majątkowego odgrywa kluczową rolę nie tylko w procesie kupna czy sprzedaży nieruchomości, ale także podziału majątku czy dziedziczenia. W Wycena123.pl doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego do każdej powierzonej nam sprawy podchodzimy indywidualnie, z ogromnym zaangażowaniem, wyczuciem i dyskrecją. Usługę wyceny mieszkań świadczymy w Warszawie oraz powiatach: pruszkowskim, grodziskim i warszawskim zachodnim. Dzięki biegłej znajomości uwarunkowań rynku lokalnego jesteśmy w stanie sporządzać wiarygodne i rzetelne wyceny mieszkań.

Wycena mieszkania z firmą Wycena123.pl to gwarancja szybkiej i fachowej obsługi.

Zapoznaj się z naszą ofertą i zamów usługę profesjonalnej wyceny mieszkania.

NIE WIESZ OD CZEGO ZACZĄĆ?

PIERWSZY RAZ ZLECASZ WYCENĘ?

JESTEŚMY PO TO ABY CI POMÓC, GWARANTUJEMY KOPLEKSOWĄ POMOC

Opinie klientów

Najważniejszy jest dla nas zadowolony klient, dlatego posiadamy dużo pozytywnych opinii.
Skorzystaj z naszych usług i sam oceń, czy to prawda co o nas mówią.

operat szacunkowy warszawa
rzeczoznawca majątkowy
rzeczoznawca Warszawa
wycena nieruchomości łomianki